امروز می خواهم انشای سفر به مشهد در نوروز ۹۸ را بنویسم. با من همراه باشید تا ماجراهای سفرم به مشهد را برایتان بازگو کنم. سفری که خاطره انگیز و دلنشین بود.

برنامه سفر به مشهد

سال 1397 و اواخر اسفندماه بود که تصمیم گرفتیم دسته جمعی به همراه خانواده خودمان و خواهرم به مشهد سفر کنیم. دو ماشین داشتیم و در جمع کل ده نفر بودیم. وسایل هایمان را جمع کردیم تا برای سفر به مشهد آماده شویم. قرار شد هر خانواده بخشی از لیست وسایل لازم برای سفر را بیاورد. این کمک می کند تا تمام وسایل ضروی را به همراه داشته باشیم و بار اضافی به همراه نبریم. من نیمی از مسیر را با ماشین خواهرم رفتم تقریباً تا سبزوار با آنها بودم. خیلی خوش گذشت. من علاقه زیادی به بچه خواهرم داشتم و در تمام مسیر با هم بازی کردیم. من هم برای او از خاطرات بچگی ام از سفر به مشهد گفتم. قرار بود طوری حرکت کنیم که روز بیست و ششم اسفند در مشهد باشیم. ما روز 25 ام اسفند حرکت کردیم تا روز بعد به شهر برسیم.

شهر مشهد

ما آشنایی در مشهد داشتیم که او خانه ساده ای داشت و به زائران امام رضا (ع) اجاره می داد. پس هر بار برای سفرمان به خانه او مراجعه می کردیم بنابراین نیازی نداشتیم که هتل رزرو کنیم. خانه به گونه‌ای بود که می‌توانستیم هر ده نفر ما به راحتی در آن اقامت داشته باشیم. این خانه حدود 20 دقیقه با حرم فاصله داشت. ما می‌توانستیم خیلی راحت با اتوبوس خودمان را به حرم امام رضا برسانیم. اتوبوس های خطی وجود داشت که مستقیم از ما را به ورودی حرم می رساند از ورودی حرم به راحتی می توانستیم به صحن جامع قدس و زیر زمین دسترسی داشتیم. بیشتر برنامه های فرهنگی و مذهبی حرم در این صحن و یا صحن جامع رضوی برگزار می شوند.

+ آشنایی با خیابانهای اطراف حرم امام رضا

برنامه  تفریحی در مشهد

ما قرار بود تا روز سوم عید در مشهد باشیم و روز سوم به سمت تهران حرکت کنیم تا برای روز پنجم عید بتوانیم به سرکارها برویم و من هم به تکالیف مدرسه برسم. در حقیقت ما از روز بیست و ششم تا سوم در مشهد بودیم که این نسبت به بقیه سفر های من به مشهد طولانی تر بود.

برای هر روز برنامه ریزی کردیم دو روز را به بازارهای مشهد و سوغاتی اختصاص دادیم. یک روز را به طبیعت گردی که به اطراف مشهد یعنی طرقبه و شاندیز اختصاص دادیم. برای دو روز هم تصمیم گرفته بودیم جاهای دیدنی مشهد را ببینیم و داخل خود شهر مشهد باشیم. این فرصت خوبی برای من بود تا با خیابان های قدیمی و محله های مشهد آشنا شوم.

حال و هوای شهر مشهد در نوروز

از آنجا که نزدیک عید بود کل شهر مشهد حال و هوای سال نو و نوروز را داشت. شهرداری مشهد در بیشتر میدانها سفره‌هفت سین بزرگ کرده بود و همه جا گل بارون شده بود. خود حرم امام رضا هم که هر سال در زمان تحویل سال مملو از گردشگران هست، حال و هوای دیگری داشت. سفره هفت سین و قران بزرگ در صحن جامع رضوی تهیه شده بود که بسیار دیدنی بود. لحظه شماری می کردیم که تا سال تحویل شود چون امسال اولین بار بود که در لحظه سال نو در مشهد بودم.

findatour مشهد ,کردیم ,باشیم ,خانه ,امام ,کنیم ,مشهد باشیم ,اختصاص دادیم ,جامع رضوی ,داشته باشیم ,حرکت کنیم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تی تی بول پست کده اخبار سایت بلگ بیست zeldarealtd74 home هلرکده پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان تخفیفان تخفیف ویژه فقط برای امروز آریولند جدید 97